Avaleht Uudised Liikumisõpetus saates Maailma kõige tervem rahvas (04.12.2023)

Liikumisõpetus saates Maailma kõige tervem rahvas (04.12.2023)

Maailma kõige tervema rahva saates (04.12.2023) näitasid Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia õppejõud Henri Tilga ja doktorant Hasso Paap, kuidas erinevad õpetamismeetodid võivad  toetada laste liikumisrõõmu ja -aktiivsust ja kuidas pärssida. Hasso on ühtlasi pikaaegse kehalise kasvatuse õpetaja kogemusega, kes on reaalselt uut 23.02.2023 vastu võetud liikumisõpetuse ainekava juba järk järgult rakendanud koolis ja selle kaudu näinud, et kaasavate metoodikate ja mitmekülgsuse kaudu on võimalus kujundada kõikidel õpilastel soovi liikuda. 

Vaata saadet siit – https://jupiter.err.ee/1609175066/maailma-koige-tervem-rahvas

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe uuendamisel, õppematerjalide lisandumisel või muu liikumisõpetusega seotud info jagamiseks saadame aeg ajalt infokirju. Kui sa soovid neid saada, sisesta palun enda kontakt.

Liikumisõpetuse arendus- ja rakendustegevused toimuvad koostöös Haridus- ja teadusministeeriumi ja Liikuma Kutsuva Kooli tegevustega. Aastatel 2020-2023 toimuvad  arendus- ja rakendustegevused projekti “Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine” toel. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetuste 2014-2021 programmist “Local Development and Poverty Reduction”, mille kaasrahastajaks on Sotsiaalministeerium ning omafinantseeringu katab Tartu Ülikool.

Koostööpartnerid