Huvitavad kodulehed
Eestimaised kodulehed:
Spordimuuseumi haridusprogrammid
Spordimuuseumi haridusprogrammid on seotud liikumisõpetuse valdkonnaga Liikumine ja kultuur
Liikumisaasta 2023 koduleht
Liikumisaasta 2023 kodulehelt leiad sündmuseid ja infot, millega toetada ka õpilaste liikumist
Eesti koolispordiliidu koduleht
Eesti koolispordiliidu kodulehelt leiad infot võistluste kohta ja õpetaja tööd toetavaid õppevideosid
Eesti Olümpiakomitee liikumisharrastuse koduleht
Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu koduleht
E- koolikott
E- koolikott – Digitaalsete eesti keelsete õppematerjalide keskkond (liikumisõpetuse/kehalise kasvatuse tundide materjalidega)
Vaimse tervise esmaabi kodulehelt “PEAASI”
Vaimse tervise esmaabi kodulehelt “PEAASI” leiad materjale ja infot vaimse ja kehalise tasakaalu kohta (materjalid emotsioonide juhtimise, sotsiaalsete oskuste arendamise, erinevate testide, töölehtede ja plakatite kohta)
Tervise arengu instituudi kodulehelt “TARK VANEM”
Tervise arengu instituudi kodulehelt “TARK VANEM” leiab toetavat materjali liikumisõpetuse valdkondade kohta nagu: kehaline aktiivsus; vaimne ja kehaline tasakaal; tervis ja kehalised võimed; liikumisoskused. Teemad: vaimne tervis, liikumine, toitumine, liiklusohutus – videod, artiklid, teemalehed, juhised, töölehed, testid.
“VEPA” – Käitumisoskusi ja üldpädevusi arendavate materjalidega veebileht
“VEPA” – Käitumisoskusi ja üldpädevusi arendavate materjalidega veebileht, kus õpetajad saavad toetavaid materjale. Õpetaja jaoks aitavad need materjalid toetada õpilaste (klassi) vaimset tervist ning aitab õpetajatel tõhusamalt õpetada ja lastel paremini õppida.
“TAI” – Eesti Tervise Arengu Instituudi koduleht
“TAI” – Eesti Tervise Arengu Instituudi kodulehelt leiab palju infomaterjali tervise ja heaolu kohta. Teemad: toitumis ja liikumisteemalised infomaterjalid; trükised, metoodilised ja juhendmaterjalid; tervise uuringud (artiklid), koolitused, riiklikud toitumis- ja liikumissoovitused, koolitused ja infopäevad liikumis spetsialistidele
“NUTRIDATA” – toitumise infosüsteem ehk toitumisharjumusi analüüsiv ja abistav veebileht
“NUTRIDATA” – toitumise infosüsteem ehk toitumisharjumusi analüüsiv ja abistav veebileht (õpetaja tööriis tervis ja kehalised võimed valdkonnas toitumise ja liikumise teema õpetamisel). Teemad: tervislik toitumine, toitumisprogramm, videojuhendid keskkonna kasutamiseks,
Toitumise veebileht
Toitumise veebileht. Õpetaja leiab sealt palju toetavat materjali tervis ja kehalised võimed valdkonna õpioskuse liikumise ja toitumise tasakaalu kohta. Teemad: tervislik toitumine, kehakaal, toiduenergia. Õpetaja tööriista kast: õppematerjalid, artiklid, plakatid brožüürid,müüdid, õppevideod, retseptivideod, nõuandenurk, toidupüramiid, söömishäired, nt suhkru- ja soola kalkulaator, viktoriinid.
Terviserajad
Terviserajad sobivad kasutamiseks nii liikumisõpetuse tunnis, kui ka kehalist aktiivsust toetavate iseseisvate ülesannete sooritamiseks. Lisaks on see oluline info ka peredele, millised võimalused neil koduläheduses on liikumiseks.
Suusatades
Suusaõpetaja aastast 1964, Ph.D Kaarel Zilmeri koostatud koduleht, mis toetab koole suusaoskuse õpetamisel ja annab harivat ülevaadet.
Riigikaitseõpetus
Rahvusvahelised kodulehed:
Sporttipankki koduleht
Soome liikumisõpetuse õpetajatele suunatud õppematerjalide koduleht Sporttipankki
Inglise keelne erinevate õppeainete õppematerjalide koduleht
Liikumine ja sport avaneb otsingust: Science > Life Science > Health Science > Sport
Postrid liikumisõpetuse erinevate teemade õpetamiseks
Erinevate sporidalade reeglid
Erinevad ideed kehalise kasvatuse tundide kavade kohta
Ingliskeelne lehekülg, kus on palju erinevaid kehalise kasvatuse tundide kavasid ja ideid.
Enesemääratlemise teooria rahvusvaheline kodulehekülg
Enesemääratlemise teooria rahvusvaheline kodulehekülg, kuhu on koondatud olulisemad teadusuuringud liikumisõpetuse/kehalise kasvatuse teemal
www.selfdeterminationtheory.org/research/physical-education/
Kehalise kirjaoskuse kodulehed:
Kehalise kirjaoskuse arendamine 0 – 12 lastel
Australian Sport Commission kodulehekülg
Kanada kehalise kirjaoskust toetav koduleht
Videod ja YouTube kanalid:
NML Akademie Gerhard Judmayer – Neuromotoorne õpe
Kristof De Loose – võrkpallidega ja muude vahenditega kombineeritud harjutused
Käe-silma koordinatsiooni arendamiseks, võrkpalli oskuste ja käega löömisoskuse arendamiseks.
www.youtube.com/playlist?list=PLLI0V6r9p3byAbaBH9rUoIr5PxG8Pbynu
“VOLLEY UNITED” võrkpalli arendusprojekt
Praktika raamatukogu, kus on praktilised õppematerjalid ja videod kooli liikumistundide ettevalmistamiseks õpetajatele ja ning ka tippvõrkpalli treeninguteks
TEACH2VOLLEY
Teach2Volley on koolivõrkpalli uus juhend. Kokku 45 õppetundi sisaldav tunnipakett, mis on täis dünaamilisi harjutusi, väljakutseid ja eduelamusi, puhub kehalise kasvatuse tundides võrkpallile uue elu sisse. Eelkõige alg- ja keskhariduse kehalise kasvatuse õpetajatele õppematerjal tehniliste lehtede, videote ning erinevate eristamisvõimalustega – ideaalne ja täielik võrkpalli (vahendi käsitsemisoskust arendav) tugi igale kehalise kasvatuse õpetajale.
VOLLEY@HOME
Praktiline harjutusmaterjalid oskuste parandamiseks kodus. Sisaldab õppematerjalide 3 blokki – harjutused, treeningud ja väljakutsed, mida saab õpilastele iseseisvaks ülesandeks või arenguks soovitada.
www.volleyvlaanderen.be/oefenbibliotheek/volleyathome/oefenstof
START2VOLLEY
Praktikamaterjal, mis sisaldab tehnikavideosid, inspiratsiooni.
- Loovus: 30 inspiratsiooni videot erinevate spordivahenditega
- Tehnikavideod: võrkpalli tehnika üksikasjalike selgitustega
SÕBRAPÄEVA VIDEOTEEK
Harjutuste komplektid ja videod koos kohandatud praktikamaterjaliga sõbrapäevade jaoks ja toredateks tegevusteks liikumistundides (vanusele U9-U11-U13).
SMASH VOLLEY
Harjutused ja mängud (videodena), kus kõik saavad palli lüüa
START2BEACHVOLLEY (S2BV)
Rannavõrkpalli õpetamiseks vajalikud harjutuste komplektid ja tehnikavideod.
VEEBISEMINARID
Treeneritele ja õpetajatele videoloengud koos harjutusvara näidetega enesearenguks ja inspiratsiooniks.
Liitu uudiskirjaga
Kodulehe uuendamisel, õppematerjalide lisandumisel või muu liikumisõpetusega seotud info jagamiseks saadame aeg ajalt infokirju. Kui sa soovid neid saada, sisesta palun enda kontakt.
Liikumisõpetuse arendus- ja rakendustegevused toimuvad koostöös Haridus- ja teadusministeeriumi ja Liikuma Kutsuva Kooli tegevustega. Aastatel 2020-2023 toimuvad arendus- ja rakendustegevused projekti “Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine” toel. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetuste 2014-2021 programmist “Local Development and Poverty Reduction”, mille kaasrahastajaks on Sotsiaalministeerium ning omafinantseeringu katab Tartu Ülikool.