Avaleht Huvitav teada Digivahendid õppetööks

Digivahendid õppetööks

Programmid materjalide ja tagasiside koostamiseks
ning interaktiivseks õppematerjali loomiseks

salvestab koos heliga sinu arvuti ekraanil toimuvat. Antud keskkond võimaldab tagasisidestada õpilaste kodutöid, kirjalikke töid, luua tööjuhiseid jne. Tasuta saab lindistada kuni 15 minutilisi videoklippe

selle tasuta platvormi abil on lihtne luua erinevaid plakateid, kaarte, kutseid, esitlusi jms. Keskkond toimib tiri ja tõmba põhimõttel, mis teeb selle väga kasutajasõbralikuks ning kasutada saab palju erinevaid pildi, kujundite, tekstiformaate jne

materjalide/ettekannete disainimise programm. Sarnane canva.com keskkonnale

võimaldab lihtsalt “lõigata” dokumentidest ja veebilehelt konkreetse osa, mida kasutaja soovib ning selle pildina lisada mõnda enda koostatavasse dokumenti. Windowsi tarkvaraga arvutites on antud programm juba olemas.


võimaldab tasuta pdf-formaadis olevaid faile muuta ja salvestada erinevatesse formaatidesse

Selle tööriistaga saab kontrollida referaate ja muid töid. Kastikesse tuleb kopeerida tekst ning siis vajutada Check Plagiarism. Tööriist näitab üks-ühele kopeeritud teksti punaselt ja muudetud teksti roheliselt. Tööriist näitab ka konkreetseid lehekülgi, kust teksti on kopeeritud.

ideede kogumise keskkond. Pinterest on sotsiaalmeedia veebi- ja mobiilirakendus, mis on tasuta veebisait, kuid nõuab registreerimist. Kasutajad saavad üles laadida, salvestada, sorteerida ja hallata pilte ja muud meediasisu (nt videoid), lisades neid oma kollektsiooni ehk pinboard-ile. Sisu võib leida ka väljaspool Pinteresti ja selle sinna üles laadida.

võimalus luua palju erinevaid mänge.


Padlet on ühiskirjutamist võimaldav veebiteadetahvel, mille kaudu on lihtne teateid üles riputada, arvamusi koguda ning õppematerjale luua.

Advendikalendri tegemine. Võimalus lisada põnevaid ülesandeid iga “akna” taha. 

Testide ja viktoriinide loomise keskkond, mis töötab ka nutiseadmes. On võimalik kasutada teiste loodud teste või luua ise. Testis saab kasutada valikvastustega küsimusi ning lisada küsimustesse pilte. Testi saab jagada koodiga ning anda ka koduseks tööks.

Appide loomise keskkond. Tegemist on justkui õpetajate ja õppijate interaktiivse töölauaga, kus saab luua erinevaid interkatiivseid lisaprogrammikesi õppimiseks ja õpetamiseks. Keskkonda on võimalik kasutada ka eesti keeles.


Ilma litsentsita versioonis saab õpetaja koostada lünkharjutusi ja teste. Õpilased ei pea vastamiseks sisse logima. Keskkond on eesti keelne ning seda on lihtne kasutada.

Kuldvillaku loomine. Ei nõua sisselogimist. Hea viis õpitu kordamiseks mängides.

Ristsõnade loomine.

Loo tasuta ise QR-koode oma valitud sisuga.


Wizer on töölehtede loomise, jagamise ja tagasisidestamise keskkond. Eraldi kontod on õpetajale ja õpilasele. Töölehele saab lisada küsimusi (avatud, valikvastustega, lünkadega jne), tabeleid, joonistust, teksti, pilte, videoid, linke ja vistutamiskoodiga erinevat sisu. Valmis töölehte saab Jagada õpilaste ja õpetajatega.

Darebee – (tasuta) jõuharjutuste piktogrammidega lehekülg.


YouTube kanalid, mida jälgida

Kergejõustiku mängud/ harjutused – saksa keeles youtube kanal, kuhu iganädalaselt ilmub palju uut põnevat. 

Soome noorte LIIKUMISÕPETUSE õpetajate poolt loodud videod. Palju visuaalset materjali.

palju mänge/harjutusi/ tehnika kirjeldusi nooremale kooliastmele.

Jõuharjutuste lehekülg inglise keeles.


USA kehalise kasvatuse õpetaja poolt loodud platform, kus ta jagab enda kogemust, nippe, harjutusi ja mänge.

Little Sports- animeeritud harjutused

Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste doktoriõppe lõpetanud Rasmus Pind toob kuulajateni kaasaegsed ja olulised teadustööde tulemused arusaadaval kujul

Tartu Ülikooli liikumis- ja sporditeaduste teadur Henri Tilga räägib motivatsioonist ja sellega seotud teguritest


Äpid

viktoriini koostamise/mängimise programm.

Mobiilne orienteerumine- erinevate orienteerumise mängude äpp. (tasuline)

jõuharjutuste treeningprogrammid, video juhendid.

Video juhendid/harjutused tasakaaluliini kasutamiseks


Scoreboard- interaktiivne numbritabloo

Mobiilne orienteerumine- äpi põhine orienteerumise mängude loomise keskkond.

Stopper, milles saab ära märkida intervallide pikkus ning puhkepausi.

Liitu uudiskirjaga

Kodulehe uuendamisel, õppematerjalide lisandumisel või muu liikumisõpetusega seotud info jagamiseks saadame aeg ajalt infokirju. Kui sa soovid neid saada, sisesta palun enda kontakt.

Liikumisõpetuse arendus- ja rakendustegevused toimuvad koostöös Haridus- ja teadusministeeriumi ja Liikuma Kutsuva Kooli tegevustega. Aastatel 2020-2023 toimuvad  arendus- ja rakendustegevused projekti “Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine” toel. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetuste 2014-2021 programmist “Local Development and Poverty Reduction”, mille kaasrahastajaks on Sotsiaalministeerium ning omafinantseeringu katab Tartu Ülikool.

Koostööpartnerid