Rulluisutamise ABC
Rulluisutamise õppimine aitab arendada mitmeid erinevaid füüsilisi ja vaimseid oskusi. Rulluisutamine nõuab head tasakaalutunnet ja stabiilsust. Rulluisutamine on suurepärane viis treenida jalalihaseid, tuharaid ja südame-veresoonkonda. See tugevdab keha ja suurendab vastupidavust. Edu rulluisutamisel toob kaasa suurema enesekindluse ja usalduse oma keha vastu, mis võib kanduda ka teistesse eluvaldkondadesse. Rulluisutamine sobib erineva vanusega noortele ja täiskasvanutele. Järgnevalt on toodud 13 õppevideo, mille abil on õpetajatel võimalik õpetada rulluisutamist liikumisõpetuse tundides.
Sisukord:
🛼Rulluisutaja varustuse kirjeldus
🛼Õppija julgestamine rulluisutamisel
🛼Juurdeviivad harjutused rulluiskudel
🛼Püsti tõusmisoskus rulluiskudel
🛼Rulluisutamise osavus ja tasakaaluharjutused
🛼Rulluisutamise hüppeharjutused
🛼Mängud rulluiskudel vahendiga
🛼Rulluisutamisoskus edasijõudnutele
Rulluisutaja varustuse kirjeldus
Õppija julgestamine rulluisutamisel
Juurdeviivad harjutused rulluiskudel
Seismisoskus rulluiskudel
Püsti tõusmisoskus rulluiskudel
Pidurdamisoskus rulluiskudel
Rulluisutamise osavus ja tasakaaluharjutused
Rulluisutamise hüppeharjutused
Selg ees sõit rulluiskudel
Mängud rulluiskudel
Mängud rulluiskudel vahendiga
Rulluisutamisoskus edasijõudnutele
Liitu uudiskirjaga
Kodulehe uuendamisel, õppematerjalide lisandumisel või muu liikumisõpetusega seotud info jagamiseks saadame aeg ajalt infokirju. Kui sa soovid neid saada, sisesta palun enda kontakt.
Liikumisõpetuse arendus- ja rakendustegevused toimuvad koostöös Haridus- ja teadusministeeriumi ja Liikuma Kutsuva Kooli tegevustega. Aastatel 2020-2023 toimuvad arendus- ja rakendustegevused projekti “Kooliõpilaste liikumisaktiivsuse toetamine” toel. Projekti rahastatakse Euroopa Majanduspiirkonna toetuste 2014-2021 programmist “Local Development and Poverty Reduction”, mille kaasrahastajaks on Sotsiaalministeerium ning omafinantseeringu katab Tartu Ülikool.